Polski English German  
 
(0) 0.00 PLN
Koszyk jest pusty

WARTOŚĆ: 0.00 PLN
 
 
baner
PRODUKTY / OLEJE - EKSTRAKTY
Promocje

OLEJE - EKSTRAKTY


1

Oleje roślinne Pro Aktiv

Wszechstronne zastosowanie olejów roślinnych znane jest już od setek lat, choć w ostatniej dekadzie oleje roślinne w diecie i kosmetyce przeżywają prawdziwy renesans. Szukając naturalnych produktów, którymi możemy wzbogacić naszą dietę, przede wszystkim powinniśmy sięgnąć po nierafinowane oleje roślinne. To one są głównym źródłem niezwykle cennych dla zdrowia kwasów nienasyconych, które regulują pracę układu sercowo-naczyniowego, obniżają ciśnienie, poziom cholesterolu we krwi, odciążają wątrobę. Ponadto kwasy tłuszczowe wspierają pracę układu nerwowego, immunologicznego, trawiennego, a zawarte w olejach roślinnych antyoksydanty zwalczają wolne rodniki. W olejach roślinnych znajduje się także wiele witamin, szczególnie tych, które wchłaniane są właśnie w towarzystwie tłuszczów. Zdrowe tłuszcze odgrywają również szczególną rolę w pracy układu hormonalnego – o odpowiednią ilość olejów roślinnych w diecie powinny zadbać w szczególności panie.

Ekologiczne oleje roślinne – świeże oleje nierafinowane

Pamiętać należy, że najzdrowsze oleje roślinne to te, które tłoczone są na zimno. Zawierają one najwięcej witamin i mikroelementów. Jednocześnie oleje te powinny być świeże, przechowywane w chłodnym i zaciemnionym miejscu, zawsze w ciemnej butelce. Olejów nierafinowanych nie powinno się poddawać obróbce termicznej, gdyż mają one niską temperaturę dymienia – podczas smażenia czy pieczenia tracą swoje właściwości.

Ekologiczne oleje roślinne sprawdzają się jako doskonały dodatek do sałatek i innych potraw na zimno. Niektóre mają jednak na tyle charakterystyczny smak, że najlepiej wypijać je przed posiłkiem. Ponieważ niektóre witaminy rozpuszczają się właśnie w tłuszczach (a nie w wodzie), przygotowując zdrowe sałatki warzywne lub owocowe, zawsze powinniśmy dodać do nich kilka kropel zdrowego tłuszczu roślinnego.

Do tłoczenia olejów wybieramy jedynie najlepszej jakości rośliny i owoce – wolne od pestycydów i innych szkodliwych substancji dają gwarancję wspaniałego smaku i najwyższej wartości właściwości zdrowotnych. Ekologiczne oleje roślinne doskonale sprawdzają się także w kosmetyce. Olejami najlepiej oczyścimy skórę twarzy, szczególnie tę z tendencją do przetłuszczania się. Olejowanie włosów jest z kolei bardzo skutecznym sposobem na zdrowe, lśniące włosy.

Jako uzupełnienie zdrowej, zbilansowanej diety proponujemy także picie soku z aloesu, który również wzmacnia układ odpornościowy, dodatkowo wspierając pracę jelit. Jeśli zdarza nam się jeść w pośpiechu przygotowane wcześniej posiłki, część potrzebnych organizmowi kwasów nienasyconych omega-3, omega-6 i omega-9 dostarczymy dzięki olejom roślinnym w kapsułkach. Sprawdź naszą ofertę i zadbaj o zdrowie i piękno już dziś!


 
© 2021 PROAKTIV   Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Kanał Youtube
Profil Facebook
 

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki. »