Polski English German  
 
(0) 0.00 PLN
Koszyk jest pusty

WARTOŚĆ: 0.00 PLN
 
 
baner
BLOG / Jaka jest najlepsza forma suplementacji?
Promocje

Absorpcja jest głównym problemem suplementacji konsumenckiej w odniesieniu do różnych formatów. Niektórzy obawiają się, że produkty nie zostaną wchłonięte szybko lub całkowicie. Niektóre raporty pokazują, że tabletki o słabym rozpuszczeniu i nadmiernym zagęszczeniu albo przechodzą przez układ pokarmowy nietknięte, albo utkną w przewodzie pokarmowym - ani się nie rozpadają, ani nie przechodzą. Tabletka, która rozkłada się zbyt wolno, nie będzie w stanie zapewnić określonych składników odżywczych w krytycznych obszarach jelita, zmniejszając wchłanianie i potencjalnie powodując zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
Z drugiej strony kapsułki mogą szybko rozpadać się w żołądku. Powłoka pęka szybko lub otwiera się po 4 minutach. Przyjmowanie kapsułek znacznie zwiększa wchłanianie produktu i nie można znaleźć niestrawionych kapsułek przechodzących przez przewód pokarmowy. Kapsułka jest przeznaczona do rozpadu, więc dodatki są uwalniane do systemu z wyższą szybkością absorpcji. Tabletki pokryte substancjami oznaczają, że zawartość nie dostaje się natychmiast do krwioobiegu.
Kapsułki są znacznie zdrowsze niż pigułki. Z reguły kapsułki nie zawierają żadnych niepotrzebnych dodatków. Im czystsze elementy, tym lepsze wyniki.  Niektóre tabletki zawierają powłoki, wypełniacze, substancje wiążące (skrobie, celuloza), barwniki, substancje rozsadzające, rozcieńczalniki i inne.

Zalety przyjmowania suplementów w formie płynnej:

- Ciecze zapewniają większą elastyczność dozowania
- Wiele osób uważa, że ​​ciecze będą wchłaniane szybciej, co czyni je bardziej skutecznymi niż inne formy.


Wady przyjmowania suplementów w formie płynnej:

- Ciecze są zawsze droższe, są cięższe w transporcie, mniej przenośne i często wymagają chłodzenia podczas przechowywania. Często pakowane w szklane pojemniki.
- Niektóre ciekłe dodatki (soki) mają problemy z osiadaniem składników na dnie między zastosowaniami. Nawet gdy butelka zostanie wstrząśnięta przed użyciem, dyspersja składników będzie niedokładna i mniej spójna niż w innych postaciach.

Zalety stosowania suplementów w ciekłej formie olejowej

Oleje są koncentratami pozbawionymi wody. Olej zawiera wszystkie korzystne właściwości jagód/owoców/nasion w skoncentrowanej formie.
Wyciągi płynne zawierają naturalne rozpuszczalniki, zwykle wodę, alkohol spożywczy i / lub glicerynę. Służą do ekstrakcji rozpuszczalnych składników z surowców. Jednak forma olejowa nie potrzebuje konserwantów. Składniki stosowane do ekstrakcji są zwykle świeżymi surowcami, więc zapewniają lepsze odzyskiwanie składników odżywczych, odzwierciedlając wydajność i jakość. 
Najbardziej wysokiej jakości oleje to oleje otrzymywane przez tłoczenie na zimno, które w pełni zachowują wszystkie właściwości witaminowe rośliny. Ale uzyskanie tłoczonego na zimno oleju wiąże się z wysokimi kosztami produkcji, dlatego tę metodę często zastępuje się przez ekstrakcję frakcją alkaliczną lub heksanem. Wyekstrahowane chemicznie oleje są znacznie mniej zrównoważone pod względem składu, częściowo straciły unikalne witaminy i aminokwasy i nie można ich w pełni uznać za analogię tłoczonego na zimno oleju.

Oleje Pro Aktiv tłoczone są na zimno zaawansowaną technologią, bez dodatków rozpuszczalników.

 
© 2021 PROAKTIV   Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Kanał Youtube
Profil Facebook
 

Serwis używa plików cookie zgodnie z warunkami polityki prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki. »